Tamang Times

स्पेन महिला विश्वकप फुटबल च्याम्पियन

ओल्गा कार्मोनाको पहिलो हाफमा गोल गरेपछि आइतबार इंग्ल्याण्डलाई १-० ले पराजित गर्दै स्पेनले खेलाडीको विद्रोहको एक वर्षभन्दा कम समयपछि पहिलो पटक महिला विश्वकपको उपाधि जितेको छ।

यो जितले ला रोजालाई एकै समयमा अन्डर-१७, अन्डर-२० र सिनियर विश्व उपाधि जित्ने पहिलो टोली बन्यो – र महिला विश्वकपको नौ संस्करणमा पाँचौं विजेता बन्यो। स्पेन र जर्मनी पुरुष र महिला दुवै प्रतियोगिता जित्ने दुई मात्र राष्ट्र हुन्।

अन्तिम सीटीमा, स्पेनिस खेलाडीहरू आफ्नो गोलको अगाडि एकअर्कामा थुप्रिए। ट्रफी प्रस्तुति नभएसम्म तिनीहरू अझै मैदानमा नाचिरहेका थिए, जहाँ तिनीहरूले ट्रफीलाई चुम्बन गरे र माथिबाट सुनौलो चमक खसेपछि विजयमा आफ्ना हातहरू उठाए।

१९६६ पछि पहिलो पटक इङ्गल्याण्डमा विश्वकप फिर्ता ल्याउन सिंहहरू प्रयासरत थिए, तर स्टेडियम अस्ट्रेलियामा भएको फाइनलमा ७५,७८४ दर्शकहरुको अगाडी मात्रै चुक्यो ।

अवार्ड विजेता


यस विश्व कपमा इंङ्ल्याण्डकी मेरी उत्कृष्ट गोलकिपर घोषित हुँदै गोल्डेन ग्लभस् जित्नु भयो । स्पेनकी सलमा उदयीमान खेलाडी घोषित हुनु भयो ।साथै स्पेनकी मिडफिल्डर बोनामी सर्वश्रेष्ठ खेलाडीको अवार्ड “गोल्डेन बल” हासिल गर्नु भयो ।जापानकी हिनाट मियाजावा सार्वधिक ५गोल सहित गोल्डेन बुटको हकदार बन्नु भयो ।

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *